Vishay SFR2500001502JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay SFR2500001502JA500.
Newark
Datasheet10 páginas9 anos atrás
element14 APAC
_legacy Avnet
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+33.27%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
78,697
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 15000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J15K
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 15000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT15K0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 15000ohm, 350V, 5% +/-Tol, -500,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J15K
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 15 Kohm, 250 Mw, - 5%, 200 V, Axial Leaded
TE ConnectivityCFR25J15K
CFR25Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -450ppm/C 15kOhm 0.333W 1/3W
Stackpole ElectronicsCF14JT15K0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -500ppm/C 15kOhm 0.25W 1/4W
Descrições
Descrições de Vishay SFR2500001502JA500 fornecidas pelos seus distribuidores.
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 15kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 15K Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY SFR2500001502JA500 Through Hole Resistor, 15 kohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
RESISTOR, 0.4W 5% 15K; Resistance:15kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V