Vishay RWM06221001JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay RWM06221001JA15E1.
Newark
Datasheet4 páginas8 anos atrás
Datasheet4 páginas10 anos atrás
Datasheet4 páginas16 anos atrás
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 300V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER581K0JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER581K0JT
TE ConnectivityER741K0JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1000ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1000ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 5% +/-Tol, 180ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay RWM06221001JA15E1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor; Wirewound; Res 1 Kilohms; Pwr-Rtg 7 W; Tol 5%; Axial; Vitreous Enamel
Res Wirewound 1K Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 1K; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W