Vishay RWM04101000JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay RWM04101000JR15E1.
Newark
Datasheet4 páginas8 anos atrás
Datasheet4 páginas16 anos atrás
Datasheet4 páginas10 anos atrás
Datasheet4 páginas13 anos atrás
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityER74100RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER74100RJT
VISHAY AC03000001000JAC00 Through Hole Resistor, 100 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
TE Connectivity / AMP2-1624235-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 100ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupRSF3WSJT-73-100R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay RWM04101000JR15E1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Axial FIXED RESISTOR RWM 0.217Diax0.472L 5.50mmx12.00mm 3W 100Ohm ±75ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 100 OHMS, PWR-RTG3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
RWM Series Ø 4 x 10 mm 2.6 W 100 Ohm ±5 % ±75 ppm/°C Axial Wirewound Resistor
Res Wirewound 100 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, WW 3W 5% 100R; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W