Vishay RCWE0805R330FKEA
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay RCWE0805R330FKEA.
IHS
element14 APAC
HQonline
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+41.05%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
72,015
Authorized Distributors
6
Resistance
330 mΩ
330 mΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity / AMP2-1622824-0
Res Current Sense Thick Film 1206 0.33 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.332ohm, 0.4075V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 0.357 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.301ohm, 0.388V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6BQFR33V
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 1% 1/3W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-S6QFR33V
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 1% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Vishay RCWE0805R330FKEA fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
RCWE Series 0805 0.33 OHM ±1% 0.25 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.33ohm, 0.2872V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.079Lx0.051W 2.00mmx1.30mm 0.25W 1/4W 330mOhm ±100ppm/C
SMD Resistor 0805 330mΩ ±1% 250mW ±100ppm/℃
Resistance:0.33Ohm; Product Range:Rcwe Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay RCWE0805R330FKEA.