Vishay PR02000201009JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay PR02000201009JR500.
IHS
Datasheet19 páginas2 anos atrás
JRH Electronics
Newark
Farnell
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-37.01%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Peças relacionadas
Stackpole ElectronicsRSMF2JT10R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT10R0
Yageo GroupFMP200JT-52-10R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity1625890-6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J10R
10 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
TE Connectivity1625890-6
Descrições
Descrições de Vishay PR02000201009JR500 fornecidas pelos seus distribuidores.
METAL FILM 10 OHM RESISTOR, 2 W @ +70 C,+/- 5%, 500 VDC (MAX.), AXIAL LEADED
Metal Film Resistors 10Ω 2W ±250ppm/℃ ±5% Plugin,D3.9xL10mm Through Hole Resistors ROHS
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 10 Ohm ±5% ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Res Mtlflm 10 Ohm 5% 2W 250Ppm/ C Axl Th Rohs Compliant: Yes
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 10Ohm 卤250ppm/C
Res Metal Film 10 Ohm 5% 2W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL / 10 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety Metal Film
RESISTOR, METAL FILM, 10 OHM, 2 W, ± 5%;; RESISTOR, METAL FILM, 10 OHM, 2 W, ± 5%; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded