Vishay P9A1R100FISX1102ML
Res Conductive Plastic POT 1K Ohm 20% 1/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Pin Panel Mount/Through Hole
Ficha de dados
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay P9A1R100FISX1102ML.
Farnell
Datasheet9 páginas13 anos atrás
Datasheet9 páginas14 anos atrás
Datasheet8 páginas16 anos atrás
Datasheet9 páginas9 anos atrás
element14 APAC
Peças relacionadas
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 1000ohm, 22.4V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP110KV1-1F25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Descrições
Descrições de Vishay P9A1R100FISX1102ML fornecidas pelos seus distribuidores.
POT, LOG 1K; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:20mm; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Power Rating:50mW; Potentiometer Mounting:Panel; No. of ;RoHS Compliant: Yes
POT, LOG 1K; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Power Rating:50mW; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Bush Diameter:.075mm; Dielectric Strength VAC:300V; End Resistance:3ohm; External Depth:7.1mm; External Length / Height:11.35mm; External Width:9.5mm; Mounting Type:Through Hole; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistance:1kohm; Resistor Element Material:Conductive Plastic; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P9A; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:20mm; Temperature Coeff. +:500ppm/°C; Temperature Coeff. -:500ppm/°C; Temperature Coefficient:± 500ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating V DC:10V