Vishay NTHS0805N02N1002JE
NTHS Series 0805 10 kOhm ±5 % 3477 K Surface Mount NTC Thermistor
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay NTHS0805N02N1002JE.
IHS
Datasheet3 páginas3 anos atrás
Datasheet3 páginas14 anos atrás
Factory Futures
element14 APAC
element14
_legacy Avnet
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-90.66%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
97,419
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Termination
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Turns
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
210 mW
200 mW
Composition
Temperature Coefficient
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-01-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-06-30
Peças relacionadas
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3934K Plastic T/R
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3940K -4.5 to -4 Paper T/R
NTCS Series 0805 10 kOhm ±5 % 3570 K SMT Glass Protected NTC Thermistor
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4000K >= -3.5
Thermistor NTC 10KOhm 3% 2-Pin 0805 Paper T/R
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4455K T/R
Descrições
Descrições de Vishay NTHS0805N02N1002JE fornecidas pelos seus distribuidores.
Thermistor NTC 10KOhm 5% 2-Pin 0805 T/R
10K¦¸ ¡À5% ¡À3% 3500K 0805 2.01mm*1.25mm*1.45mm
THERMISTOR, NTC, SMD, 10KOHM; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:-5% to +5%; Beta Value (K):3477K; Thermistor Case Style:0805 [2012 Metric]; No. of Pins:2; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C
Thermistor NTC SMD 0805 10K 5%
RS APAC
NTC Thermistor, 10000ohm, Surface Mount
Zero Power Resistance At 25°C:10Kohm; Product Range:Nths Series; Thermistor Mounting:Smd; Beta Value (K):3477K; Thermistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Thermistor Terminals:-; Operating Temperature Min:-40°C Rohs Compliant: Yes |Vishay NTHS0805N02N1002JE.