Vishay MRS25000C3302FRP00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 33kOhm 0.6W
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay MRS25000C3302FRP00.
Newark
Datasheet4 páginas9 anos atrás
Datasheet3 páginas12 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.18%
Stock
25,512
Authorized Distributors
5
Resistance
33 kΩ
33 kΩ
33 kΩ
Case/Package
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 33000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 30000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 31600ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR0204F30K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 30000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 0204
TE Connectivity / AMP1622738-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.75W, 36000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay MRS25000C3302FRP00 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 33000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 33K Ohm 1% 3/5W 50ppm/C Conformal AXL Thru-Hole T/R
33K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm
RESISTOR, METAL FILM, 33KOHM, 600mW, 1%; Resistance:33kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes