Vishay MRS25000C2490FRP00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 249Ohm 0.6W
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay MRS25000C2490FRP00.
Newark
Datasheet4 páginas9 anos atrás
Datasheet3 páginas12 anos atrás
element14 APAC
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Stock
60,691
Authorized Distributors
6
Resistance
249 Ω
249 Ω
249 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
249 Ohms 1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
TE Connectivity / AMP1622396-2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 249ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F240R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 240ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622402-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 261ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 249ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 267ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay MRS25000C2490FRP00 fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR;METAL FILM;RES 249 OHMS;PWR-RTG 0.6 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
RESISTOR, METAL ALLOY, 249 OHM, 1%; Resistance: 249ohm; Product Range: MRS25 Series; Power Rating: 600mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating: 350V; Resistor Te 26R4102
RESISTOR, METAL ALLOY, 249OHM, 1%; Resistance:249ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes