Vishay MRS25000C1653FRP00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 165kOhm 0.6W
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay MRS25000C1653FRP00.
IHS
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Stock
3,335
Authorized Distributors
4
Resistance
165 kΩ
165 kΩ
165 kΩ
Case/Package
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 165000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 154000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
150 kOhms 1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Stackpole ElectronicsRNF14FTD158K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 158000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-150K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 150000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-174K
174 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Descrições
Descrições de Vishay MRS25000C1653FRP00 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 165000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 165K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL T/R
MRS25-50 1% RP 165K
165K OHM 1% 50PPM 3/5W