Vishay MBA02040C3329FRP00
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 33.2Ohms 0.4W
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay MBA02040C3329FRP00.
IHS
Datasheet15 páginas7 anos atrás
Datasheet13 páginas16 anos atrás
Farnell
Newark
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Stock
33,658
Authorized Distributors
3
Resistance
33.2 Ω
33.2 Ω
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityLR1F33R2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 33.2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F33R2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 33.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 33.2Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 33.2ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F33R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 33Ohm, 350V, 1% +/-Tol, -50, 50Ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay MBA02040C3329FRP00 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 33.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, METAL FILM, 33.2OHM, 400mW, 1%
Resistor Metal Film,33.2Ohm,1%,+/-100ppm; RESISTOR, METAL FILM, 33.2OHM, 400mW, 1%; Resistance:33.2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded