Vishay CW0051K800JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1800ohm, 94.868V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CW0051K800JE73.
Newark
Datasheet3 páginas8 anos atrás
Datasheet3 páginas13 anos atrás
Datasheet3 páginas14 anos atrás
Datasheet3 páginas15 anos atrás
Datasheet3 páginas16 anos atrás
Datasheet3 páginas17 anos atrás
Datasheet3 páginas11 anos atrás
Datasheet3 páginas19 anos atrás
element14 APAC
New Yorker Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.88%
Stock
2,258
Authorized Distributors
6
Resistance
1.8 kΩ
1.8 kΩ
1.8 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1800ohm, 73.485V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 1800ohm, 67.082V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623732-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1800ohm, 112.2497V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 3.83ohm, 1.957V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay CW0051K800JE73 fornecidas pelos seus distribuidores.
Axial FIXED RESISTOR CW 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 6.5W 1.8kOhm ±30ppm/C
WIREWOUND RESISTOR, 1.8KOHM, 5W, 5%; Resistance: 1.8kohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Type: Ce
Power Resistor; Power Rating:5W; Resistance:1.8kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes