Vishay CW005150R0JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 27.386V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CW005150R0JE73.
IHS
Datasheet3 páginas8 anos atrás
New Yorker Electronics
Arrow.cn
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-77.10%
Stock
2,169
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 150ohm, 21.213V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 150ohm, 12.247V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623732-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 150ohm, 32.4037V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySQMW7150RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 150ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE11150RJ
150 Ohms ±5% 11W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound
Descrições
Descrições de Vishay CW005150R0JE73 fornecidas pelos seus distribuidores.
CW Series Ø 7.92 x 22.22 mm 5 W 150 Ohm ±30 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 6.5W 150Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 150 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL T/R