Vishay CRCW121030R1FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 30.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW121030R1FKTA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Datasheet8 páginas15 anos atrás
Stock
9,407
Authorized Distributors
3
Resistance
30.1 Ω
30.1 Ω
30.1 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ-14NF30R1U
Res Thick Film 1210 30.1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP14F30R1U
Res Thick Film 1210 30.1 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupAC1210FR-0730R1L
Res Thick Film 1210 30.1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
MCR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 30.1Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 27.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Descrições
Descrições de Vishay CRCW121030R1FKTA fornecidas pelos seus distribuidores.
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 30.1 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:30.1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm; Package/Case:1210; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No