Vishay CRCW12101R00JNEA
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW12101R00JNEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Farnell
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.18%
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC1210JR-071RL
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
Res Thick Film 1210 1.1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ14YJ1R0U
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14J1R0U
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJT14J1R0U
Descrições
Descrições de Vishay CRCW12101R00JNEA fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
CRCW Series 1210 0.5 W 1 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
THICK FILM RESISTOR CHIP, 1 OHM 330mW, 5%, FULL REEL
CRCW FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor 卤5% 卤200ppm/C 1Ohm 0.5W 1/2W