Vishay CRCW12067K87FKEA
Res Thick Film 1206 7.87K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW12067K87FKEA.
Future Electronics
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-3.13%
Resistance
7.87 kΩ
7.87 kΩ
7.87 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
PanasonicERJ-8ENF7871V
Res Thick Film 1206 7.87K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-077K87L
Res Thick Film 1206 7.87K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-137K87L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 7870ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
7.87K OHM SMD THICK FILM RESISTOR 1206 1% 1/4W 100PPM 100% TIN ROHS - 500 OR MOR
PanasonicERJ8ENF8201V
Res Thick Film 1206 8.2K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 7.5K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Vishay CRCW12067K87FKEA fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 7870ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 7.87 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 7.87kOhm ±100ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 7.87 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12067K87FKEA.
RES, 7K87, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 7.87kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device