Vishay CRCW120678R7FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 78.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW120678R7FKEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+49.31%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
78.7 Ω
78.7 Ω
78.7 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ-8ENF78R7V
Res Thick Film 1206 78.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0778R7L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 78.7Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 78.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
PanasonicERJ8ENF75R0V
Resistor Thick Film 1206 75 Ohm 1% 1/4W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF71R5V
Res Thick Film 1206 71.5 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0782RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Vishay CRCW120678R7FKEA fornecidas pelos seus distribuidores.
78.7 Ohms 1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 T
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 78.7Ohm ±100ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 78.7 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120678R7FKEA.
RES, 78R7, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 78.7ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device