Vishay CRCW120635R7FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 35.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW120635R7FKTA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Datasheet8 páginas15 anos atrás
Stock
9,733
Authorized Distributors
3
Resistance
35.7 Ω
35.7 Ω
35.7 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ-8ENF35R7V
Res Thick Film 1206 35.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0735R7L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 35.7Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 35.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF33R0V
Res Thick Film 1206 33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF39R0V
Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0733RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-0733RL; 33 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
Descrições
Descrições de Vishay CRCW120635R7FKTA fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR, THICK FILM, 35.7 OHM, 250mW, 1%, FULL REEL
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 35.7 1% 100 RT1