Vishay CRCW120630K0FKEA
Res Thick Film 1206 30K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW120630K0FKEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
TME
Tendência de 3 meses:
-2.62%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Resistance
30 kΩ
30 kΩ
30 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
PanasonicERJ-8ENF3002V
Res Thick Film 1206 30K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity1623485-1
Res Thick Film 1206 30K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0730KL
PanasonicERJ-S08F3002V
Res Thick Film 1206 30K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJU08F3002V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 30000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 27kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Vishay CRCW120630K0FKEA fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
RES SMD 30K OHM 1% 1/4W 1206 / 30 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW Series 1206 0.25 W 30 kO ±1% ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;30 KILOHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 30kOhm ±100ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 30 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120630K0FKEA.
RES, 30K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 30kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device