Vishay CRCW1206300KJNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 300000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW1206300KJNEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Farnell
Tendência de 3 meses:
+86.91%
Resistance
300 kΩ
300 kΩ
300 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 1206 300K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8GEYJ304V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 300Kohm, 7 inc
Res Thick Film 1206 330K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor Thick Film 1206 270k Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
PanasonicERJ-8GEYJ334V
Res Thick Film 1206 330K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8GEYJ274V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 270Kohm, 7 inc
Descrições
Descrições de Vishay CRCW1206300KJNEA fornecidas pelos seus distribuidores.
CRCW Series 1206 0.25 W 300 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 300kOhm ±200ppm/C
RES, THICK FILM, 300K, 5%, 0.25W, 1206
RESISTOR, THICK FILM, 300KOHM, 250mW, 5%; Resistance:300kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206
Resistance:300Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206300KJNEA.