Vishay CRCW1206270KJNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 270000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW1206270KJNEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
TME
Farnell
Tendência de 3 meses:
-12.35%
SímboloPegada
SnapEDA
Símbolo
Resistance
270 kΩ
270 kΩ
270 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Peças relacionadas
PanasonicERJ-8GEYJ274V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 270Kohm, 7 inc
Resistor Thick Film 1206 270k Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Yageo GroupRC1206JR-07270KL
Res Thick Film 1206 270K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206JR-13270KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 270000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206JR-07270KL
Res Thick Film 1206 270K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Vishay CRCW1206270KJNEA fornecidas pelos seus distribuidores.
CRCW Series 1206 0.25 W 270 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 270kOhm ±200ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, 270KOHM, 250mW, 5%
RES, THICK FILM, 270K, 5%, 0.25W, 1206;; RES, THICK FILM, 270K, 5%, 0.25W, 1206; Resistance: 270kohm; Product Range: CRCW Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Type: Thick Film; Resistor Case Style: 1206 ^3216 Metric