Vishay CRCW12061M50JNEA
Res Thick Film 1206 1.5M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW12061M50JNEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
TME
Newark
Future Electronics
Garrett
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-5.37%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 MΩ
1.5 MΩ
1.5 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Peças relacionadas
Resistor Thick Film 1206 1.5m Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
PanasonicERJ-8GEYJ155V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 1.5 MΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ155V
Thick Film Resistors ±5% 1.5MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.5MOhm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 1.6M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ165V
Res Thick Film 1206 1.6M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
Descrições
Descrições de Vishay CRCW12061M50JNEA fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1500000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 1.5 MOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.5MOhm ±200ppm/C
Resistance:1.5Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes