Vishay CRCW120616K9FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 16900ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW120616K9FKEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
element14 APAC
Farnell
Newark
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-23.15%
Resistance
16.9 kΩ
16.9 kΩ
16.9 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ8ENF1692V
Res Thick Film 1206 16.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0716K9L
Res Thick Film 1206 16.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF1802V
Res Thick Film 1206 18K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 16.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0718KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 18kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Vishay CRCW120616K9FKEA fornecidas pelos seus distribuidores.
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 16.9kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors – SMD; VISHAY; CRCW120616K9FKEA; 16.9 kOhm; 1206; 1 %; Thick Film
CRCW Series 1206 0.25 W 16.9 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/4W 1206
RES, 16K9, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 16.9kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance