Vishay CRCW080536R0JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 36ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW080536R0JNEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Future Electronics
Garrett
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.02%
Stock
95,694
Authorized Distributors
4
Resistance
36 Ω
36 Ω
36 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
Res Thick Film 0805 36 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 39 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 33 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-0736RL
Res Thick Film 0805 36 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-0739RL
Res Thick Film 0805 39 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 33Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Vishay CRCW080536R0JNEA fornecidas pelos seus distribuidores.
CRCW Series 0805 0.125 W 36 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 36Ohm ±200ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:36ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes