Vishay CRCW080510K2FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 10200ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW080510K2FKEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
element14 APAC
Newark
Farnell
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+1.12%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Resistance
10.2 kΩ
10.2 kΩ
10.2 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0805FR-0710K2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 10.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 10.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF1022V
Res Thick Film 0805 10.2K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0710KL
Res General Purpose Thick Film 0805 10k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE Connectivity / AMP1623104-1
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Vishay CRCW080510K2FKEA fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 0805 10.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 10.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 10.2kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 0.125 W 10.2 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;10.2 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 10.2 Kohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080510K2FKEA.
SMD Resistor 0805 10.2KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 10K2, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 10.2kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device