Vishay CRCW0603560RJNEA
Res Thick Film 0603 560 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW0603560RJNEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.70%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
Authorized Distributors
6
Resistance
560 Ω
560 Ω
560 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 0603 560 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 560 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ3GEYJ561V
Res Thick Film 0603 560 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 510 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0603 Case 510 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
PanasonicERJ3GEYJ511V
Res Thick Film 0603 510 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Vishay CRCW0603560RJNEA fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 560ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
100mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 560Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 0603 125 mW 560 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 560Ohm 0.1W 1/10W
THICK FILM RESISTOR, 560 OHM, 100mW, 5%, FULL REEL
RESISTOR;THICK FILM;560 OHMS;0.1 W;5%;SMT;0603;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
Resistance:560Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603560RJNEA.