Vishay CRCW0603510KFKEA
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 510kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW0603510KFKEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Future Electronics
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-13.02%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Resistance
510 kΩ
510 kΩ
510 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
Res Thick Film 0603 510K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-07510KL
Res Thick Film 0603 510K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-07510KL
Res Thick Film 0603 510K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3EKF5103V
Res Thick Film 0603 510K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Anti-Sulfured Thick Film 0603 510k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Descrições
Descrições de Vishay CRCW0603510KFKEA fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 510000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 510kOhm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;510 KILOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0603 125 mW 510 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES, 510K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 510kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 510 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 125 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.55 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.85 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603