Vishay CRCW0603137KFKTA
Res Thick Film 0603 137K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW0603137KFKTA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Datasheet8 páginas15 anos atrás
X-ON
Tendência de 3 meses:
+59.85%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
Stock
51,361
Authorized Distributors
5
Resistance
137 kΩ
137 kΩ
137 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ3EKF1373V
Res Thick Film 0603 137K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-07137KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 137kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-07137KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 137000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-137K32L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 7320ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3EKF1503V
Res Thick Film 0603 150K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Vishay CRCW0603137KFKTA fornecidas pelos seus distribuidores.
137K¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*850¦Ìm*500¦Ìm
Thick Film Chip Resistor; Resistance:137Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw Series Rohs Compliant: No |Vishay CRCW0603137KFKTA