Vishay CRCW060312K1FKEAC
Res Thick Film 0603 12.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW060312K1FKEAC.
Newark
Datasheet5 páginas8 anos atrás
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-2.08%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
12.1 kΩ
12.1 kΩ
12.1 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0603FR-0712K1L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 12.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-1312K1L
Yageo GroupRC0603FR-0713K3L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 13.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0603F12K
12 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
Res Thick Film 0603 11K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 13K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Vishay CRCW060312K1FKEAC fornecidas pelos seus distribuidores.
CRCW-C 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 12.1kOhms 0.1W 1/10W
CRCW Series 0603 12.1 kOhm ±1% 0.1 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 12100ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 12K1, 1%, THICK FILM, 0603; Resistance:12.1kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V RoHS Compliant: Yes