Vishay CRCW0402100KFKEDHP
Res Thick Film 0402 100K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW0402100KFKEDHP.
Newark
Datasheet10 páginas8 anos atrás
Datasheet10 páginas9 anos atrás
Datasheet10 páginas7 anos atrás
Datasheet6 páginas16 anos atrás
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.38%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
200 mW
200 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ-2RKF1003X
Res Thick Film 0402 100K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF9092X
Res Thick Film 0402 90.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 93.1K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Vishay CRCW0402100KFKEDHP fornecidas pelos seus distribuidores.
200mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 100kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 0402 0.2 W 100 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES HP THKFLM 0402 100K OHM 1% 1/8W 100PPM/ C SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 100000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR;THICK FILM;100 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC
RES SMD 100K OHM 1% 1/5W 0402 / 100 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.2W 1/5W 100kOhm ±100ppm/C
Res, Aec-Q200, 100K, 1%, 0.2W, 0402; Resistance:100Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Pulse Proof, High Power Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402100KFKEDHP.
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 100 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.3 / Body Width mm = 0.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0402