Vishay 248BBHS0XB25104MA
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 100000ohm, 224V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay 248BBHS0XB25104MA.
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+3.89%
Peças relacionadas
Potentiometer, Conductive Plastic, 1W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Linear Rotary Potentiometer 100000 Ohms Plus or Minus 20 Percent Tolerance PC
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 4565
TT Electronics91AR100KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KN2-0EC15B100K
P160 Series 0.2 W 100 kO Side Adjust Long PC Pins Conductive Plastic Potentiometer
Descrições
Descrições de Vishay 248BBHS0XB25104MA fornecidas pelos seus distribuidores.
ROHS3Compliant Active Conductive Plastic Tin rotary potentiometer 20% 500mW 12.7mm 125C
POTENTIOMETER, 100K; Track Resistance:100kohm; Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Series:248; Power Rating:500mW; Adjustment Type:Shaft; Resistor Element Material:Variable Rotary Conductive Plastic; Dielectric ;RoHS Compliant: Yes
POTENTIOMETER, 100K; Track Resistance:100kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Series:248; Power Rating:500mW; Adjustment Type:Shaft; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Variable Rotary Conductive Plastic; Case Style:PCB Mount; Dielectric Strength, VAC:750V; Electrical Angular Rotation Tolerance +:5°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:5°; End Resistance:2ohm; External Depth:7.6mm; External Length / Height:12.7mm; External Width:12.7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Insulation Resistance:1000Mohm; Max Operating Temperature:125°C; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:750V; Resistance:100kohm; Rotation Electrical Angle:265°; Rotation Mechanical Angle:295°; Shaft Length - Metric:19.05mm; Temperature Coeff. -:1000ppm/°C; Temperature Coefficient:± 1000ppm/°C; Tempperature Coeff. +:1000ppm/°C