Vishay 150D107X9020S2BE3
100UF Tht Solid MNO2 Tantalum Electrolytic Capacitor, 20 VDC +/-10%, 150D Series
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay 150D107X9020S2BE3.
IHS
Datasheet16 páginas3 anos atrás
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-26.66%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Stock
13,073
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
10 µA
10 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Introduction Date2007-05-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupT110D107K020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
152D Series 100uF 20V ±10% Axial Hermetically-Sealed Solid-Electrolyte Capacitor
Yageo GroupT110D107M020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Yageo GroupM39003/01-2781
Cap Tant Solid 100uF 10V 20% (7.34 X 17.42mm) Axial 125°C T/R
Cap Tant Solid 100uF 6V 20% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C T/R
Descrições
Descrições de Vishay 150D107X9020S2BE3 fornecidas pelos seus distribuidores.
150D Series 100 uF ±10 % 20 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Cap Tant Solid 100uF 20V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial 125°C Bulk
Avnet Japan
Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):20V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Lead Spacing:-; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:85°C; Esr:-; Series Name:150D; Product Range:150D Series Rohs Compliant: Yes |Vishay 150D107X9020S2BE3.
CAPACITOR, TANTALUM, 20V, 100UF; Capacitance:100µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:20V; Series:150D; Capacitor Case Style:Axial; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:General Purpose; Body Diameter:8.92mm; Case Style:Axial; External Width:19.96mm; Lead Diameter:0.64mm; Lead Length:38.1mm; Leakage Current:10µA; Termination Type:Axial Leaded