Vishay WSL2010R0240FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.024ohm, 0.1095V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay WSL2010R0240FBA.
IHS
Datasheet5 páginas2 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
24 mΩ
24 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
Res Metal Strip 2010 0.025 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-MP3KF22MU
Res Metal Plate 2010 0.022 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-2176157-3
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.024 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJB1CFR024U
Res Thick Film 1020 0.024 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityTLM2HDR022FTE
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.022 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
PanasonicERJ-C1CFR022U
Res Thick Film 1020 0.022 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Descrições
Descrições de Vishay WSL2010R0240FBA fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor,Metal Alloy,0.024Ohms,1+/-% Tol,-75,75Ppm-Tc,2010-Case
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.024 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
RES 0.024 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .024 1% B43