United Chemi-Con ESMG101ELL2R2ME11D
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 30mA 2000h 85°C Bulk
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para United Chemi-Con ESMG101ELL2R2ME11D.
United Chemi-Con
Datasheet3 páginas4 anos atrás
IHS
Electro Sonic
element14
Newark
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
2,471
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
30 mA
30 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
PanasonicECA2AM2R2
Cap Aluminum 2.2uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 30mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2AM2R2B
Panasonic ECA2AM2R2B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECA-2AM2R2I
Panasonic ECA2AM2R2I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descrições
Descrições de United Chemi-Con ESMG101ELL2R2ME11D fornecidas pelos seus distribuidores.
CAPACITOR ALUM ELEC 2.2UF, 100V, RADIAL; Capacitance:2.2µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:100V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:11mm; Diameter:5mm; Capacitor Mounting:Through Hole
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2.2UF, 100V, 20%, RADIAL; Capacitance:2.2µF; Voltage(DC):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2mm; ESR:-RoHS Compliant: Yes