United Chemi-Con EPAG401ELL181MM40S
Cap Aluminum 180uF 400V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 880mA 2000h 105°C Bulk
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para United Chemi-Con EPAG401ELL181MM40S.
United Chemi-Con
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+113%
Stock
12,819
Authorized Distributors
4
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
880 mA
1.04 A
1.04 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
42.0116 mm
42.0116 mm
Peças relacionadas
NichiconUPZ2G181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 400V 180muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
180uF 400V ±20% 1.32A@10kHz Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
PanasonicEET-HC2S181HA
Cap Aluminum 180uF 420V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 910mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH451VNN181MR35T
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 870mA 2000h 105°C
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (18 X 45mm) Radial 7.5mm 1090mA 2000h 105C Bulk
Descrições
Descrições de United Chemi-Con EPAG401ELL181MM40S fornecidas pelos seus distribuidores.
180uF 400V ±20% 1.32A@100kHz Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Bulk / Capacitor, Aluminum, 400 V, Cap.180 , Dia.18 , Leng.40
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
180¦ÌF 400V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 105¡ãC 1.32A@ 100kHz,880mA@ 120Hz ,D18xL40mm 18mm*40mm*42mm