United Chemi-Con EKXG351ELL680MM20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 350V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 550mA 10000h 105°C Bulk
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para United Chemi-Con EKXG351ELL680MM20S.
IHS
Datasheet2 páginas5 anos atrás
Datasheet2 páginas11 anos atrás
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Stock
10,191
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
550 mA
550 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.4884 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Peças relacionadas
United Chemi-ConEKXG251ELL680ML20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 250V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 520mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG401ELL680MM25S
Cap Aluminum Lytic 68uF 400V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 585mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXJ351ELL680MM20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 68muF 400V
PanasonicEEUEE2G680
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EE 400V 68muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-ED2E680S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 250V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descrições
Descrições de United Chemi-Con EKXG351ELL680MM20S fornecidas pelos seus distribuidores.
KXG Series 68 uF 350 V Ø18x20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
68uF 350V ±20% 1.375A@100kHz Plugin,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:68µF; Voltage Rating:350V; Package/Case:M20; Termination Type:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:± 20%; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes