United Chemi-Con APSA6R3ELL391MHB5S
Cap Aluminum Lytic 390uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5080mA 2000h 105°C Bulk
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para United Chemi-Con APSA6R3ELL391MHB5S.
IHS
Datasheet2 páginas13 anos atrás
Datasheet2 páginas15 anos atrás
Electro Sonic
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-32.36%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
1,264
Authorized Distributors
3
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8 mΩ
12 mΩ
12 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
5.08 A
4.77 A
4.77 A
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
11.5062 mm
11.5062 mm
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
United Chemi-ConAPSC100ELL391MHB5S
Cap Aluminum 390uF 10V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.009 Ohm 5650mA 2000 hr 105C Bulk
United Chemi-ConAPS-6R3ELL391MHB5S
Cap Aluminum Lytic 390uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.012 Ohm 4770mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-Con6PS390MH11-T15
Cap Aluminum 390uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.012 Ohm 4.77mA 2000h 105°C Ammo Pack
NichiconRR50J391MDN1
R5 Series 390 uF 6.3 V 20% Through Hole Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF
NichiconPLF0E391MDL4
2.5V 390uF Polymer 卤20% 20m惟@100kHz 3.2A@100kHz Plugin,D6.3xL10.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Descrições
Descrições de United Chemi-Con APSA6R3ELL391MHB5S fornecidas pelos seus distribuidores.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
390¦ÌF 6.3V ¡À20% 3.5mm 8m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 5.08A@ 100 kHz 8mm*11.5mm*13mm
1APACITOR ALUM ELEC, 390µF, 6.3V
CAP ALUM POLY 390UF 20% 6.3V T/H
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitance:390µF; Voltage Rating:6.3V; ESR:8mohm; Package/Case:MHB; Termination Type:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:± 20%; Leaded Process Compatible:Yes; Ripple Current AC:5.08A; Series:APSA ;RoHS Compliant: Yes