Texas Instruments TPS71928-28DRVTG4
Dual 200mA Output, Low Noise, High PSRR, Low Dropout, Linear Regulator 6-WSON -40 to 125
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Texas Instruments TPS71928-28DRVTG4.
Texas Instruments
Technical Drawing2 páginas8 anos atrás
Official datasheet0 páginashá 0 anos
Datasheet23 páginas11 anos atrás
Datasheet24 páginas14 anos atrás
Technical Drawing2 páginas15 anos atrás
Datasheet21 páginas18 anos atrás
Datasheet8 páginas18 anos atrás
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
79,981
Authorized Distributors
0
Min Input Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Input Voltage
6.5 V
6.5 V
6.5 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
2
Output Voltage
2.8 V
2.8 V
2.8 V
Output Current
200 mA
200 mA
200 mA
Dropout Voltage
230 mV
230 mV
230 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
Texas InstrumentsTPS719285-285DRVR
Texas InstrumentsTPS719285-285DRVT
Dual, 200mA Output, Low Noise, High PSRR LDO Linear Regulators 6-SON -40 to 125
Texas InstrumentsTPS71933-28DRVR
200-mA, low-IQ, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with active pulldown
Descrições
Descrições de Texas Instruments TPS71928-28DRVTG4 fornecidas pelos seus distribuidores.
TPS71928 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Under Voltage Lockout (UVLO) voltage regulator linear 230mV 800mum 200mA 1.053W
Dual Channel LDO Voltage Regulator; Dropout Voltage, Vdo:230mV; No. of Pins:6; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Output Current:200mA; Input Voltage Primary Max:6.5V; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes