Texas Instruments TLV711285285DDSET
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Texas Instruments TLV711285285DDSET.
Texas Instruments
Technical Drawing4 páginas2 anos atrás
Official datasheet0 páginashá 0 anos
Datasheet32 páginas11 anos atrás
Datasheet27 páginas14 anos atrás
Technical Drawing2 páginas20 anos atrás
SHENGYU ELECTRONICS
Farnell
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Min Input Voltage
2 V
2 V
Max Input Voltage
5.5 V
5.5 V
Number of Regulators
2
Output Voltage
4.8 V
2.85 V
Output Current
200 mA
200 mA
Dropout Voltage
150 mV
150 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Recursos de engenharia
Veja kits de avaliação e designs de referência de Texas Instruments TLV711285285DDSET.
Peças relacionadas
Texas InstrumentsTLV7101828DSER
200-mA, low-IQ, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable
Texas InstrumentsTLV7113030DDSER
Texas InstrumentsTLV7111830DSER
IC REG LIN 1.8V/3V 200MA 6WSON / Over-Current and Thermal Protection
Descrições
Descrições de Texas Instruments TLV711285285DDSET fornecidas pelos seus distribuidores.
TLV711285285 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Short Circuit Under Voltage Lockout (UVLO) voltage regulator linear 150mV 800mum 200mA 235mW
LDO, DUAL, 200MA, 6WSON; Primary Input Voltage:5.5V; Output Voltage Fixed:2.85V; Dropout Voltage Vdo:150mV; No. of Pins:6; Output Current:200mA; Voltage Regulator Case Style:WSON; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Base Number:7112585285; Input Voltage Max:5.5V; Input Voltage Min:2V