Texas Instruments TLV2217-33KVURG3
500-mA, 12-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Texas Instruments TLV2217-33KVURG3.
Texas Instruments
Official datasheet0 páginashá 0 anos
Datasheet16 páginas11 anos atrás
Technical Drawing2 páginas9 anos atrás
Datasheet15 páginas15 anos atrás
Technical Drawing2 páginas17 anos atrás
Datasheet15 páginas18 anos atrás
Datasheet10 páginas26 anos atrás
Upverter
Newark
Augswan
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.69%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
Authorized Distributors
3
Min Input Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
12 V
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
500 mA
500 mA
500 mA
Dropout Voltage
500 mV
500 mV
500 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Recursos de engenharia
Veja kits de avaliação e designs de referência de Texas Instruments TLV2217-33KVURG3.
Peças relacionadas
STMicroelectronicsLF33ABDT-TR
LFXX Series 500 mA 3.3 V Fixed VLDO Voltage Regulator with Inhibit - TO-252
STMicroelectronicsLF80ABDT-TR
LFXX Series 500 mA 8 V Fixed VLDO Voltage Regulator with Inhibit - TO-252
STMicroelectronicsLF25ABDT-TR
LFXX Series 500 mA 2.5 V Fixed VLDO Voltage Regulator with Inhibit - TO-252
Texas InstrumentsLP38691DT-2.5/NOPB
500-mA, 10-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 -40 to 125
Texas InstrumentsLP38691DTX-2.5/NOPB
Texas InstrumentsLP38691DT-2.5
500mA Low Dropout CMOS Linear Regulators Stable with Ceramic Output Capacitors 3-TO-252 -40 to 125
Descrições
Descrições de Texas Instruments TLV2217-33KVURG3 fornecidas pelos seus distribuidores.
LOW-DROPOUT FIXED-VOLTAGE REGULATOES | IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
LDO Regulator Pos 3.3V 0.5A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
IC, LDO VOLT REG, 3.3V, 0.5A, PFM-3, FULL REEL
62dB(120Hz) 290¦ÌA Fixed 500mA 1 3.3V 3V 3.3V 12V 500mV@ 500mA 30mV 15mV TO-252-3 , 6.6mm*6.1mm*2.3mm
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
TLV2217 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage voltage regulator linear 500mV 2.52mm 500mA 0C~125C