Texas Instruments SN74HC14PWR
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-TSSOP / Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin TSSOP T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Texas Instruments SN74HC14PWR.
Texas Instruments
Technical Drawing4 páginashá 1 anos
Official datasheet0 páginashá 0 anos
Datasheet22 páginas12 anos atrás
Datasheet21 páginas14 anos atrás
Technical Drawing2 páginas15 anos atrás
Datasheet17 páginas18 anos atrás
Farnell
Upverter
Newark
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-57.64%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
Authorized Distributors
4
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
11 ns
38 ns
38 ns
Low Level Output Current
5.2 mA
4 mA
4 mA
High Level Output Current
-5.2 mA
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
Quiescent Current
2 µA
2 µA
Recursos de engenharia
Veja kits de avaliação e designs de referência de Texas Instruments SN74HC14PWR.
Peças relacionadas
74HC Series 2 to 6 V SMT Hex Inverter with Schmitt Trigger Input - TSSOP-14
Texas InstrumentsSN74HC04PWRG4
Buffer Inverter EAR99 Tape & Reel (TR) HC/UH logic gate circuit 24ns 1.2mm 5.2mA 6V
Hex Schmitt-Trigger Inverter High-Performance Silicon-Gate CMOS | IC INVERTER SCHMITT 6CH 14TSSOP
IC INVERTER HEX UNBUFF 14-TSSOP
74HC Series 2 to 6 V Supply CMOS Hex Inverting Schmitt Trigger - TSSOP-14
Texas InstrumentsCD40106BPW
6-ch, 3-V to 18-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -55 to 125
Descrições
Descrições de Texas Instruments SN74HC14PWR fornecidas pelos seus distribuidores.
6-ch, 2-V to 6-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -40 to 85
Buffer Inverter Schmitt Trigger 74HC14 EAR99 74HC logic gate circuit 21ns @ 6V 50pF 1.2mm 5.2mA 5.2mA 6V
Schmitt Trigger 6 21ns@6V,50pF 2uA 2V~6V TSSOP-14 Inverters ROHS
Schmitt Trigger 2V~6V 14Pin 5.2mA TSSOP14 Inverters ROHS
Ic, Schmitt Trigger, Smd, 74Hc14; Logic Family/Base Number:74Hc14; Logic Type:Inverter Schmitt Trigger; Output Current:5.2Ma; No. Of Inputs:1; Supply Voltage Min:2V; Supply Voltage Max:6V; Logic Case Style:Tssop; No. Of Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS SN74HC14PWR