TE Connectivity RP73D1J45K3BTDG
Res Thin Film 0603 45.3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Medical T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity RP73D1J45K3BTDG.
Upverter
Datasheet10 páginas8 anos atrás
IHS
Newark
TE Connectivity
JRH Electronics
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicERA3APB473V
Res Thin Film 0603 47K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3APB433V
Res Thin Film 0603 43K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRP73D1J42K2BTDG
Res Thin Film 0603 42.2K Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE Connectivity / HolsworthyRP73D1J47K5BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47500ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRP73D1J44K2BTDG
Res Thin Film 0603 44.2K Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA3AEB4532V
Res Thin Film 0603 45.3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de TE Connectivity RP73D1J45K3BTDG fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 45300ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thin Film Res.-Smd Rp 1J 45K3 0.1% 15Ppm Cut |Holsworthy Te Connectivity RP73D1J45K3BTDG
TE CONNECTIVITY / HOLSWORTHY RP73D1J45K3BTDG SMD Chip Resistor, Thin Film, 45.3 kohm, 50 V, 0603 [1608 Metric], 100 mW,0.1%, RN73 Series
RES, 45K3, 0.1%, 0.1W, 0603, THIN FILM
FIXED RESISTOR Chip Resistor 100mW 45.3kOhm 15ppm/C 0.1%
RES, 45K3, 0.1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 45.3kohm; Product Range: RP73 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 15ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; External Depth: 0.8mm; External Length / Height: 0.4mm; External Width: 1.6mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Overload Voltage: 100V; Resistor Mounting: Surface Mount Device