Panasonic ERA3APB433V
Res Thin Film 0603 43K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERA3APB433V.
IHS
Datasheet7 páginas5 anos atrás
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendência de 3 meses:
-23.98%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças relacionadas
PanasonicERA3APB393V
Res Thin Film 0603 39K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3APB473V
Res Thin Film 0603 47K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB433V
Res Thin Film 0603 43K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 43000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD0743KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 43kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 47K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descrições
Descrições de Panasonic ERA3APB433V fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thin Film 0603 43K Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 43000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
ERA-3A FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±15ppm/C 43kOhm 0.1W 1/10W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 43000½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
METAL FILM SURFACE MNT RESISTOR 0603 CASE 43KOHM +/-0.1% 0.1W +/-15PPM/DEGC
RES, 43K, 0.1%, 0.1W, 0603, METAL FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 43kohm; Product Range: ERA3A Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Toler
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 43 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±15 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603