TE Connectivity KRPA-11DY-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 5A DPDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity KRPA-11DY-24.
Master Electronics
JRH Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityKRPA-11DG-24
Electromechanical Relay Double Pole, Double Throw 10A 24 Volt 472Ohm
TE ConnectivityKRPA-11DN-24
KRPA Series 10 A DPDT 24 VDC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKUP-11D55-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A DPDT (73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE Connectivity9-1393109-5
Electromechanical Relay 24VDC 5A DPDT(53.98x37.29x35.33)mm Stud Industrial Relay
TE Connectivity9-1393109-7
Electromechanical Relay 24VDC 10A DPDT(58.17x32.56)mm Bracket Industrial Relay
PanasonicHL2-H-DC24V-F
HL Series 10 A DPST 24 VDC Plug-In Space Saving General Purpose Power Relay
Power Relay 24VDC 5A DPDT(39.4x35.7x50)mm Socket
TE Connectivity / P&BKHAU-11D12-24
KHA Series Panel Plug-In Electromechanical Relay DPDT 5A 24VDC 650Ohm Socket
R10 Series 5 A DPDT 24 VDC Socket Mount General Purpose Power Relay
Relay; 5 A; 24 VDC (Input); General; Socket; 2 Form C, DPDT, 2 C/O; 700 Ohms
PanasonicJW2SN-DC24V
Electromechanical Relay Double Pole Double Throw 5A 24 Volt 1.1Kohm Through Hole
PanasonicNC2D-JP-DC24V
Flat Power Relay, 2 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type
Descrições
Descrições de TE Connectivity KRPA-11DY-24 fornecidas pelos seus distribuidores.
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.052A (Coil), 24VDC (Coil), 1250mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, AC Output, Panel Mount
RELAY, DPDT, 120VAC, 5A; Contact Configuration: DPDT; Coil Voltage: 24VDC; Contact Current: 5A; Product Range: KRPA Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 120V; Relay T 17M0205
KRPA-11DY-24=KRPA Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay DC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KRPA-11DY-24 | Internal Number: 5-1393104-7 | TE Connectivity | Potter & Brumfield