TE Connectivity KRPA-11DG-24
Electromechanical Relay Double Pole, Double Throw 10A 24 Volt 472Ohm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity KRPA-11DG-24.
Master Electronics
JRH Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+36.22%
Introduction Date2010-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityKUP-11D55-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A DPDT (73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE ConnectivityKRPA-11DN-24
KRPA Series 10 A DPDT 24 VDC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKUP-11D35-24
10ms 15ms 10A 240V@AC 24V DPDT(2 Form C) 472¦¸ 51mA 240V , 38.9mm*35.7mm*48.4mm
PanasonicHJ2-T-DC24V
Relays 24VDC 650Ohm 7A DPDT (28x21.5x38.5)mm Plug-In General Purpose Relay
PanasonicHL2-H-DC24V
HL Series 10 A DPST 24 VDC Plug-In Space Saving General Purpose Power Relay
PanasonicHC2-H-DC24V-F
Power Relay 24VDC 7A DPDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Socket Automotive
Descrições
Descrições de TE Connectivity KRPA-11DG-24 fornecidas pelos seus distribuidores.
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.05A (Coil), 24VDC (Coil), 1250mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, Random, AC Output, Panel Mount
RELAY, DPDT, 240VAC, 10A; Contact Configuration: DPDT; Coil Voltage: 24VDC; Contact Current: 10A; Product Range: KRPA Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 240V; Relay Terminals: Plug In;
KRPA-11DG-24=KRPA Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, DC Coil Power Rating Class: 1000 – 1500 mW Coil Power Rating DC: 1250 mW Coil Resistance: 472 Ω Industrial Panel Plug-In Monostable, DC 1000 – 1500 mW 1250 mW | Power Relays: Miniature & PCB & Or Industrial | Part Number: KRPA-11DG-24 | Internal Number: 4-1393104-5 | Alias Number: KRPA-11DG24 | TE Connectivity