TE Connectivity H85K62BYA
Holco Series Axial Metal Film Resistor 5.62 Kohms +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity H85K62BYA.
IHS
Datasheet4 páginashá 1 anos
Electro Sonic
JRH Electronics
TE Connectivity
X-ON
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Peças relacionadas
TE Connectivity / AMP6-1879664-6
Holco Holsworthy FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±0.1% ±15ppm/C 5.49kOhm 0.25W 1/4W
TE ConnectivityH85K76BYA
Metal Film Res.-Through Hole H8 5K76 0.1% 15Ppm |Amp Te Connectivity 6-1879664-8
TE ConnectivityH85K11BYA
HOLCO SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 5.11KOHMS +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
Stackpole ElectronicsRNF14FTD5K62
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 5620ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FBD5K62
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 5620ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT5K60
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 5600ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 5620ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 5620ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 5620ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 5110ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 6000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 5760ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de TE Connectivity H85K62BYA fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 5620ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 5.62K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±15ppm/°CConformalCoated AXL Bandoliered
Axial FIXED RESISTOR Holco Holsworthy 0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm 0.25W 1/4W 5.62kOhm ±15ppm/C
Metal Film Resistors - Through Hole H8 5K62 0.1% 15Ppm
Through Hole Metal Film Resistor, H8 Series, 5.62 Kohm, 250 Mw, - 0.1%, 350 V, Axial Leaded |Holsworthy Te Connectivity H85K62BYA
Special Order: H8 5K62 0.1% 15PPM Resistance Value: 5.62K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Power Rating: .25 W Through-Hole Resistor | 5.62K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: H85K62BYA | Internal Number: 6-1879664-7 | TE Connectivity | Holsworthy
Resistor, 5K62, 0.10%, 250MW, AXIAL; Resistance:5.62kohm; Product Range:H8 Series; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); Body Diameter:2.5mm; Body Length:7.2mm; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:30mm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Mounting:Through Hole