TE Connectivity CRGH2512J270K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 270000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGH2512J270K.
Farnell
Datasheet4 páginashá 1 anos
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityCRGH2512J270K
Yageo GroupRC2512JK-07270KL
Res Thick Film 2512 270K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity3521270KFT
Res Thick Film 2512 270K Ohm 1% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity3521270KFT
PanasonicERJ-1TYJ274U
Res Thick Film 2512 270K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 270000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGH2512J270K fornecidas pelos seus distribuidores.
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 270 Kohm, 2 W, - 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric] |Neohm Te Connectivity CRGH2512J270K
Thick Film Resistors - SMD CRGH2512 5% 270K 2W
CRGH2512 5% 270K 2W Resistance Value: 270K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 270K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH2512J270K | Internal Number: 3-1879502-2 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 270K, 5%, 2W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 270kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)