TE Connectivity CPF0603F4K75C1
Res Thin Film 0603 4.75K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CPF0603F4K75C1.
JRH Electronics
Datasheet4 páginas2 anos atrás
Datasheet4 páginas7 anos atrás
Datasheet4 páginas8 anos atrás
Electro Sonic
IHS
TE Connectivity
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-97.48%
Peças relacionadas
Yageo GroupRT0603FRE074K75L
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 4.75kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP3-1879337-1
Res Thin Film 0603 5.11K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE ConnectivityCPF0603F4K75C1
Res Thin Film 0603 4.75K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity2-1879337-9
Res Thin Film 0603 4.87K Ohm 1% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRE0603FRE074K75L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4750ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descrições
Descrições de TE Connectivity CPF0603F4K75C1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4750ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CPF 0603 4K75 1% 50PPM 1K RL Resistance Value: 4.75K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 4.75K Ω Thin Film Precision Resistor 1 % | Part Number: CPF0603F4K75C1 | Internal Number: 2-1879337-8 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 4K75, 1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 4.75kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 50ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Climatic Category: 55/125/55; External Depth: 0.45mm; External Length / Height: 1.6mm; External Width: 0.8mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 120V; Resistor Mounting: Surface Mount Device