TE Connectivity CPF0603B4K99E1
Res Thin Film 0603 4.99K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CPF0603B4K99E1.
element14 APAC
Datasheet4 páginas4 anos atrás
Datasheet9 páginas10 anos atrás
Electro Sonic
TME
TE Connectivity
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-5.75%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
Res Thin Film 0603 4.99K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity6-1676481-9
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4700ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3YEB512V
Res Metal Film 0603 5.1K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP7-1676481-0
Res Thin Film 0603 5.1K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-3YEB472V
Res Metal Film 0603 4.7K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0603B5K36E1
Res Thin Film 0603 5.36K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA3AEB4991V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 4.99kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD074K99L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 4.99kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAT0603BRD074K99L
TE Connectivity7-2176088-2
Res Thin Film 0603 4.99K Ohm 0.1% 0.167W ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
TE ConnectivityCPF0603B4K99E1
Descrições
Descrições de TE Connectivity CPF0603B4K99E1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4990ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CPF Neohm FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 4.99kOhm 0.063W 1/16W
SMD Anti-Surge Thick Film Chip Resistor
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 4.99 Kohm, 63 Mw, - 0.1%, 50 V |Neohm Te Connectivity CPF0603B4K99E1
SMD Resistor 0603 4.99KΩ ±0.1% 63mW ±25ppm/℃
RES, 4K99, 0.1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 4.99kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)
Special Order: CPF 0603 4K99 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 4.99K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 4.99K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0603B4K99E1 | Internal Number: 2-1879224-2 | TE Connectivity | NEOHM