TE Connectivity CPF-A-0603B20KE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 20000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CPF-A-0603B20KE1.
element14 APAC
Datasheet4 páginashá 1 anos
Datasheet6 páginas11 anos atrás
Tendência de 3 meses:
-10.69%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
10,600
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
PanasonicERA-3YEB203V
Res Metal Film 0603 20K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity8-1676481-2
Res Thin Film 0603 20K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity8-1676481-3
Res Thin Film 0603 22K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCPF0603B21KE1
Res Thin Film 0603 21K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
PanasonicERA-3YEB183V
Res Metal Film 0603 18K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 19.6K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Descrições
Descrições de TE Connectivity CPF-A-0603B20KE1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Precision Thin Film 0603 20k Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Automotive Grade Thin Film Chip Resistor
SMD Resistor 0603 20KΩ ±0.1% 1/16W ±25ppm/℃
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 20K, 0603; Resistance:20kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:62.5mW; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:50V RoHS Compliant: Yes
Special Order: CPF A 0603 20K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 20K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 20K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0603B20KE1 | Internal Number: 4-2176216-7 | TE Connectivity | NEOHM